Nevezési határidő: 2016. március 11. 00:00
Budapest XI.ker. Gazdagrét Csiki-hegyek u. 13-15. általános iskola
Budapesti és Közép-Magyarországi Gomoku (amőba) (elő)Döntő, 2015/2016-os tanév

• III: 2003-04
  • IV: 2001-02
  • V:1999-2000
  • VI: 1997-98 (idősebbek csak akkor, ha nappali tanrendben, középfokú oktatási intézményben tanulnak)

Az I-II-es 13x13-as táblán 2x10 perc játékidővel, 7 fordulóban. Standard nyitással. 30-30 kővel.

A III-as 15x15-ös táblán 2x10 perc játékidővel, 7 fordulóban. Standard nyitással. 30-30 kővel.

Az I-II-III-as csoportokban 2 parti színcserével számít egy fordulónak.

A IV- V-VI-os 19x19-es táblán 2x15 perc játékidővel, 6 fordulóban. Swap2 nyitással. 40-40 kővel.

Összevontan kerül megrendezésre. A jelentkezők számának függvényében sor kerülhet a csoportok, vagy fordulók számának módosítására is. Sorsolás minden forduló előtt: számítógéppel, szükség esetén irányítottan a nem és korcsoport figyelembe vételével történik. A játszma eredményét a győztesnek kell bejelenteni. Téves eredményjegyzés miatti reklamációnak max. a következő forduló végéig van lehetőség. Az utolsó forduló megkezdése után nincs lehetőség módosításra. A le nem jelentett partik 0-0 eredménnyel kerülnek bejegyzésre. Egyéb tekintetben a nemzetközi Gomoku szabályok tekintendők mértékadónak. Bíró egyedül nem avatkozhat a játszma folyamatába. Vitás esetekben a bíró dönt
A játszma végeredménye: Minden táblán a játékos a győzelemért 2 pontot, vereségért 0 pontot kap.
Döntetlen esetén mindkét fél 1-1 pontot kap.

1. 30 ill. 40 kő elfogyott
  2. Mindkét játékos ideje elfogyott
  3. A táblán sorozat már nem hozható létre.

Eredményhirdetés, díjátadás:

Az értékelés nemenként és korcsoportonként külön történik.

Minden résztvevő oklevelet kap. Az első három helyezett érmet kap. A bajnokok kupát vehetnek át, és korcsoportváltástól függetlenül jogot szereznek a következő évi döntőn való részvételre.
Holtverseny: esetén a buchholz értékelés dönt. Ha az is egyenlő az egymás elleni eredmény.